Foto/ Fansat sulmojnë Ledion Liçon

Nga anabel.al

Moderatori i “Voice of Albania”, Ledion Liço, u gdhi i nevrikosur mëngjesin e së shtunës (1 prill), sepse në postimin e tij të parë, rreth orës 8 të mëngjesit, sulmonte gazetaren dhe ish ­mikeshën e tij, Rudina Xhunga. Në llogarinë e tij në Instagram, Ledioni kishte postuar një foto ku tregoheshin të dhënat e matësit të audiencës, Abacus. Edhe pse nuk kishte asnjë datë apo orë në atë postim, Ledioni linte të kuptohej se bëhej fjalë për matjen e audiencës të premten në darkë (31 Mars), orar kur transmetohet “Voice of Albania”.

Poshtë fotove, Ledioni shkruante: “Për Xhungat e kësaj bote, e cila shkruan keq, jo sepse mendon keq për Top Channel, por sepse ky i fundit e përcolli për në dritaren e fundit”.

Moderatorja e emisionit “Dritare”, në Vizion Plus, administron gjithashtu edhe një portal të quajtur dritare.net. Në këtë portal, ditën e premte (31 mars), u botua një shkrim­opinion, (lexo ketu) ku argumentohej se “Voice of Albania” nuk shihej më dhe se Ledioni e kishte humbur lidhjen me shikuesin. “Ai nuk është më ylli i Top Channel, por burri i Sarës, trashëgimtares së Top Channel, që ka më shumë kimi se i shoqi në te gjithë paraqitjet e saj”, përfundon shkrimi. Ishin këto fjalë që e nxehën Ledionin dhe e shtynë të deklaronte se Rudina Xhunga ­edhe pse nuk dihet autori i shkrimit ­ka mllef ndaj Topit sepse e pushuan. Një postim që nuk u mirëprit nga shumica e ndjekësve, të cilët i kujtuan prezantuesit të Top Awards se ështe i ri me moshë dhe eksperiencë për të përmendur emrin e Rudinës.

LEXO DHE :  FOTO+18/ Mediat kroate publikojnë imazhet “me pullë të kuqe” të Bleona Qeretit

Rudina Xhunga ka qënë një ndër moderatoret e para në Top Channel, për të mos thënë që emisioni i saj politiko­social, “Shqip”, ka qënë i pari në vitin 2002. Ledion Liço u zbulua si moderator kur ishte vetëm 18 vjeç, nga emisioni i mesditës “Pole Position” në Top Channel. Atje fitoi çmimin e parë dhe më pas të drejtën për të punuar në Top Channel, fillimisht në emisionin “Top Select”.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.