Foto e video/ Pamje të frikshme nga vullkani në Havai

Agjencia e Mbrojtjes Civile në Havai  ka deklaruar se llava e vullkanit që ka shpërthyer një muaj më parë tanimë mbulon 5914 hektarë tokë.

Sipas të dhënave zyrtare deri më tani janë shkatërruar 467 shtëpi, ndërsa mijëra persona janë shpërngulur.

LEXO DHE :  Vodhi të dashurin e Khloes, Kim ka dy fjalë për Jordyn Woods

Në fotot dhe videot e publikuara nga CNN shihen pamje të frikshme nga Havai dhe llava e vullkanit që ecën me një shpejtësi të madhe dhe derdhet në oqean./ I.M-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.