Foto/ Duket e moshuar, por kjo atlete është 17-vjeç

Botërori i Atletikës për grupmoshat deri në 20 vjeç ka pasur polemikë brenda tij. Në garën e 5000 metrave për femra, një atlete etiopiane që mori medalje bronzi vetëm si një vajzë 17-vjeçare nuk duket.

Girmaëit Gebrzihair del e regjistruar në Federatën Ndërkombëtare të Atletikës (IAAF) si e lindur në 21 nëntor 2001, por pamja e saj kanë bërë që të lindin shumë dyshime mbi vërtetësinë e kësaj date. Në rrjetet sociale janë të bindur se ajo është gjyshe./d.m-dritare.net

LEXO DHE :  Murrizi: Nuk dorëzoj mandatin. 80% e deputetëve të PD janë kundër këtij vendimi

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.