Foto/ Dikur shtëpia ku fshihej Pablo Escobar, sot një resort luksoz!

Të gjithë e njihni Pablo Escobarin, pronarin e drogës. Ai kishte shumë shtëpi, dhe njëra prej tyre ndodhej në Tulumin e bukur të Meksikës. Dritare.net do iu tregojë sesi është kthyer nga një shtëpi e braktisur në një resort luksoz.

Image result for casa malca pablo escobar

Kur Escobari vdiq në vitin 1993, prona e tij u la në harresë, dhe pikërisht në vitin 2012 admiruesi i artit, njujorkezi Lio Malca,vendosi ta rikostruktojë atë.

Casa Malca features 42 rooms, each of them mere steps from the resort’s wide, white-sand beach. Rooms blend a neutral palette with regular shocks of color, from the deep emerald of the surrounding jungle to the bright azure of the ocean beyond.

Ai e bleu rezidencën, dhe e ktheu në një resort, duke hapur dyert e saj për turistët, në vitin 2015.

Resorti quhet Casa Malca, dhe brenda ka shumë art. Është e projektuar me një bashkim të artit bashkëkohor, dhe jashtë është e rrethuar nga palma.

LEXO DHE :  Tërmetet shkundin sërish Shqipërinë, ja epiqendra!

 

Casa Malca sits just south of Tulum at the northern edge of the Sian Ka'an Biosphere Reserve, a natural paradise of tropical forests, mangroves and marshes.

Resorti ngjan si një shpellë e freskët dhe e qetë.

Casa Malca është e përbërë nga 42 dhoma, dyert e së cilave të çojnë në plazhin e gjerë me rërë, dhe ka dy restorante të mëdha.

The overall ambiance at Casa Malca is that of a low-key beach house, the friend’s place that always feels like home.

Image result for casa malca

Çdo mobilie dhe orendi është e një game të përzier ngjyrash dhe materialesh.  Nëse doni të pushoni në shtëpinë e Palbo Escobar, ajo ndodhet në jug të Tuluminit, një zonë e parajsës tropikale./E.B-dritare.net

Image result for casa malca

Related image

Related image

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.