Foto/ Brenda avionit më të pazakontë në botë

Ai mund të mos ketë pjesë më tërheqëse nga jashtë, por Airlander 10, është mahnitës nga brenda.

Aktualisht avioni më i gjatë në botë, ka një formë mjaft të pazakontë, dhe kabina e tij është 46 metra.

Brenda tij mund të gjesh dhoma gjumi luksoze, banjo, bare dhe dysheme prej xhami që të sigurojnë një pamje mahnitëse gjatë udhëtimit.

LEXO DHE :  Kikia-studentëve: Nuk mund të bllokoni Zogun e Zi e të thoni, dua bibliotekë evropiane

Avioni do të përdoret për udhëtime dhe ekspedita 3 ditore, dhe ka një kapacitet prej 19 vendesh./ I.M-Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.