Foto/ 13 dasmat e mrekullueshme mbretërore

Fustani i nusërisë është një nga veshjet më të rëndësishme të femrave. Pavarësisht nëse je princeshë, mbretëreshë, dukesh apo dhe njëri i thjeshtë, në ditën e dasmës miliona sy janë në pritjen tënde. Të frymëzuar nga martesa romantike e princ Harry-t dhe Meghan, dritare.net do t’ju sjellë nuset më të mira të dasmave mbretërore, të shekullit të fundit. Le t’i shikojmë nuset e shekullit 20 dhe 21:

 

Princesha Elizabeth (Mbretëresha Elizabeta II), 1947

LEXO DHE :  Forconi muskujt dhe fitoni peshë me këto 19 ushqime!

 

Grace Kelly, Princesha e Monakos, 1956

 

Diana, Princesha e Uellsit, 1981

 

Princesha Rania (Mbretëresha Rania e Jordanisë), 1993

 

Mbretëresha Letizia e Spanjës, 1998

 

Sarah, Princesha e Bruneit, 2004

 

Camilla, dukeshë e Cornwall, 2005

 

Princesha Victoria e Suedisë, 2010

 

Catherine, dukeshë e Kembrixhit, 2011

 

Mbretëresha Jetsun Pema, e Butanit, 2011

 

Charlene, dukeshë e Monakos, 2011

 

Princesha Claire i Luksemburgut, 2013

 

Meghan, dukeshë e Sussex, 2018./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.