Formacionet zyrtare Suedi-Angli, ekipet duam gjysmëfinalen

Në orën 16:00 do të startojë supersfida mes Suedisë dhe Anglisë  vlefshme për çerekfinalen e Botërorit Rusi 2018.

Tanimë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, dhe të dy skuadrat do të luajnë për mbijetesë pasi njëra do të s’kualifikohet në përfundimi ne ndeshjes, duke i thënë lamtumirë titullit.

LEXO DHE :  Kënga pa kuptim në anglisht e Çelentanos dhe kuriozitete të tjera

Suedi-Angli 16:00

Formacionet zyrtare

Suedi: Olsen, Lindelof, Kraft, Augustinson, Forsberg, Ekdal, Larson, Klaeson, Berg, Toivonen

Trajner: Anderson

Angli: Pikford, Meguajër, Stons, Ualker, Ali, Tripier, Jong, Henderson, Lingard, Kejn, Stërling

Trajner:Southgejt./ I.M-Dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.