Formacionet zyrtare: Kroacia apo Anglia, kush i bashkohet Francës në finale

Luzhniki Stadium është arena e gjysmëfinales së dytë në kuadër të Kampionatit Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Anglisë janë në kërkim të një vendi në finalen e madhe që do të zhvillohet më 15 korrik (e diel) shkruan dritare.net

Skuadra ballkanike e eliminoi nikoqirin, Rusinë, në çerekfinale pas penalltive (meqë ndeshja pas vazhdimeve u mbyll 2-2), ndërsa Tre Luanët u treguan më të fortë se Suedia (2-0).

LEXO DHE :  Reagon Arta Marku: Ja çfarë po ndodh me dosjet 'Shullazi' dhe 'Tahiri'!

Në këtë mënyrë, këto dy përfaqësuese do të japin maksimumin për ta shfrytëzuar mundësinë që iu është dhënë në kërkim të arritjes në finale.

 Formacioni startues i Kroacisë: Subasic,Vrsaljko, Strinic, Perisic, Lovren, Rakitic, Modric, Brozovic, Mandzukic, Rebic, Vida.

Formacioni startues i Anglisë:Pickford, Walker, Stones, Maguire, Trippier, Young, Lingard, Henderson, Ali, Kane, Sterling.

Finalisti i parë tashmë është caktuar. Franca triumfoi me rezultat 1-0 përballë Belgjikës të martën. /d.m-dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.