Flutura Açka humb djalin e vetëm, ja mesazhi rrëqethës i saj!

Mesnatën e kësaj të diele, shkrimtarja e mirënjohur shqiptare, Flutura Açka ka humbur djalin e saj të vetëm. Këtë lajm të hidhur vetë shkrimtarja e ka ndarë me ndjekësit në Facebook. Djali i shkrimtares u nda nga jeta,  pas betejës me një sëmundje të rrallë që e kishte prekur kohët e fundit.

 

 Postimi i Flutura Açka

Miqtë e mi,

Mbrëmë, në një orë të vonë të natës, u nda nga jeta Biri im i vetëm, Jerin van den Brink, në të tetëmbëdhjetat e tij, prej një sëmundjeje shumë të rrallë, nga e cila vuajti kohët e fundit. Nuk është e lehtë për një nënë ta lyejë bojën me të zezë për të tillë lajm, as ta pranoj humbjen e qenies më të dashur që pata, dhe kam, mbi këtë dhé. Me drojën se nuk do të mësohem kurrë me mungesën e tij, uroj të dëgjoj vetëm lajme të mira prej jush. Sipas dëshirës së Jerinit, ceremonia e lamtumirës do të mbahet me një rreth të ngushtë familjar e shoqëror në Utrecht të Holandës, ku im Bir jetonte prej disa vitesh, pas një fëmijërie të gjatë në Shqipëri. Për miqtë e mi në Shqipëri, do të jem në Atdhe përgjatë muajit qershor.

Flutura

Dritare.net ngushëllon Flutura Açkën për humbjen e madhe dhe të pangushëllueshme./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Zgjedhjet në PD, Basha replikë me Gjatën: Procesi jo transparent

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.