Fitorja ndaj Gjermanisë shkaktoi tërmet në Meksikë

Meksika tronditi botën e futbollit të dielën kur mposhti Gjermaninë me një loje mahnitëse. Ndoshta më të ngazëllyer ishin tifozët e Meksikës, aq shumë sa që ata që festonin në kryeqytetin e vendit mund të kenë shkaktuar një “tërmet artificial” nga hedhja dhe brohoritja e ekipit.

Instituti i Kërkimeve Gjeologjike dhe Atmosferike, në Meksikë, i cili gjurmon aktivitetin gjeologjik, raportoi se të paktën dy sensorë në Mexico City regjistruan lëvizjen sizmike në kohën kur, lojtari Hirving Lozano shënoi atë që do të bëhej goli  fitues i lojës, në minutën e 35-të të ndeshjes. IIGEA raportoi se veprimtaria ishte me shumë mundësi për shkak të njerëzve në sheshet publike që shikonin ndeshjen dhe festonin në të njëjtën kohë. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Topalli: Basha shiti PD-në për 14 milionë euro që i dha kryeministri

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.