Farma Sotira, ferma më e famshme në vend

Fotot Kostandin Poga

Është një fermë rrugës për Leskovik, që është kthyer në frymëzim për turizmin, në shembull për turizmin, në mundësi për këdo do ta provojë me turizmin.

Jonida dhe kaubojsi i saj e nisën nga një rezervuar peshku, për të krijuar fermën më të famshme të juglindjes, Farma Sotira.

LEXO DHE :  OBSH jep alarmin, fruthi po thyen rekord në Evropë

Po ke bërë në mend të nisësh një punë për turizmin, mos u lodh kot me mendime, shko tek ata të dy, janë shkolla reale e turizmit./dritare.net
5 Comments

  1. Ky eshte nje vend i bekuar nga Zoti, eshte nje atraksion qe nuk harrohet, perjashto rrugen qe nje pjese e mire ka qe ne kohen e Enverit pa vene dore. Ne kete zone ka njerez mikprites dhe kur takon ciftin qe e atministron kete ferme bindesh qe me vullnet harrihen dhe keto mbrekulli.

  2. Ketu eshte nje mrekulli, ne u lodhem qe shkuam me makine por kur pashe qe erdhi nje grup te huaj te gjithe me bicikleta me thone te drejten u habita se ne jena bo dembela.

  3. Na ka fal Zoti nje vend te bukur, 2 dite qe kalova ketu nuk do ti harroj, nje relaks i vertete dhe shijova nje ushqim te mrekullushem me cmime te arsyeshme dhe nje higjene e dukshme.

  4. Kur vjen ne keto ane te kujtohen vargjet e Naimit,
    O malet e Shqiperise dhe ju o lisat e gjate….. Kemi nje vend te bekuar me politikane te mallkuar.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.