Emigrantët nuk do të vijnë më në Shqipëri për një certifikatë

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme  jep një lajm të mirë për emigrantët shqiptarë

Tashmë emigrantët mund të marrin certifikata personale dhe familjare  në vendin ku jetojnë. Bëhet fjalë për 12 shtete ku ofrohet ky shërbim, ndërkohë që deri tani ka qenë vetëm Italia.

 

“Keni nevojë për Certifikatë Lindje ose Familjare ??

MEPJ tashmë bën të mundur ofrimin e këtij shërbimi jo vetëm në #Itali por edhe në 12 shtete të tjera të botës.

LEXO DHE :  Foto/ Kryemadhi pozon me Vangjel Tavon duke treguar letrën e dorëheqjes

“Zgjerimi i gamës së shërbimeve konsullore ndaj shtetasve ?? jashtë RSH-së është objektivi ynë ✅? @DitmirBushati”, njoton MEPJ.

 

12 SHTETET QË E OFROJNË KËTË SHËRBIM JANË:

Austri-Vjenë

Bullgari- Sofje

Çeki- Pragë

Hungari- Budapest

Kosovë- Prishtinë

Kroaci- Zagreb

Japoni- Tokio

Mal i Zi- Podgoricë

Rumani- Bukuresht

Sllovaki- Bratislavë

Zvicër- Bernë

Turqi- Ambasada Ankara+Konsullata Stamboll. V.D/dritare.net/

1 Koment

  1. ne keto 12 vende europiane apo jo. titulli i artikullit mbase duhet ndryshe sepse te thuash qe shqiptaret nuk do vijne dhe e zbatueshme ne 12 vende nga te pakten 50 shtete te ndryshme ku shqiptaret jetojne
    titull interesant, shyqyr qe filluan , ma mire pak se hiq por jo kaq te pasakte

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.