Emigrantët hynë zhveshur në shatërvanin e Romës, Salvini ka një mesazh

Prej kohësh, blogu italian, ‘Roma Sucks’ denoncon shkelje të ndryshme ose situatat degjeneruese që ndodhin në Romë. Ndërkohë, së fundmi, ata kanë publikuar një video, teksa dy të rinj, të cilët dyshohen të jenë emigrantë anglezë hyjnë të zhveshur në shatërvanin, e Piazza Venezia në Romë. Kjo video u publikua të dielën dhe u bë virale në rrjet.

LEXO DHE :  Gjykata e la në burg, FSHF merr vendimin për trajnerin e Kombëtares

Pasditen e sotme, zëvendëskryeministri dhe ministri i Brendshëm, Matteo Salvini përmes rrjetit social Facebook ka reaguar ashpër në lidhje me këtë veprim të kryer nga emigrant, informon dritare.net

Ai shkruan: “Unë do të  di t’i “edukoj” këta idiotë, Italia nuk është banja e tyre!/K.C/Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.