Elbasan, makina përplaset me trotuarin, plagoset shoferi

Një person ka mbetur i plagosur në një aksident që ka ndodhur në qendër të Elbasanit. Sipas policisë makina me targa AA 420 GG është përplasur me trotuarin e një dyqani. I plagosur ka mbetur drejtuesi i mjetit i cili sipas dëshmitarëve kishte marrë plagë në fytyrë.

Policia thotë se mkina vinte nga drejtimi i kundër i rrugës, ndërsa nuk ka  frenuar dot, çka ka bërë që të humbasë kontrollin dhe më pas  të përplaset. I plagosuri u dërgua në spital për ndihmë mjekësore.

LEXO DHE :  Lobimi në SHBA, Basha letër Prokurorisë: Ja pse nuk u paraqita!

Policia mbërriti në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimin për zbardhjen e rrethanave të aksidenit./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.