Egjipti tremb Rusinë, Muhamet Salah deklaron fitoren historike!

usia dhe Egjipti kanë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së tyre në Kupën e Botës.

Nikoqiri i Botërorit, Rusia, pret Egjiptin në ndeshjen e dytë të Grupit A. Ne nje koference per shtyp ylli i Egjiptit ka deklaruar se Rusia nuk e tremb perkundrazi ai eshte shprehur se Rusia eshte  nje kundershtare i lehte per skuadren e tij.

LEXO DHE :  Vidhen 100 pasaporta, reagon Ministria e Jashtme: Ja kujt i përkisnin!

Egjipti ndeshjen e kaluar e humbi me rezultat 1:0 nga Uruguaji, derisa Rusia e fitoi bindshëm ndeshjen hapëse të Botërorit, me rezultatin 5:0 ndaj Arabisë Saudite.

Lajmi i madh për Egjiptin është se në këtë ndeshje nga minuta e parë do të luajë Mohamed Salah.

Më poshtë keni formacionet e ndeshjes./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.