Edi Rama: Ja si e përshkruan juria që e shpalli fitues sheshin Skënderbej!

Kryeministri Edi Rama këtë mëngjes ka uruar të gjithë shqiptarët me një video, ku anëtarët e jurisë që shpallën fitues në Barcelonë, sheshin “Skënderbëj” si më i miri,  japin vlerësimet e tyre.

Ja çfarë shkruan Rama në statusin e tij në “Facebook”:

Ja vlen ta ndiqni se si e përshkruajnë Sheshin Skënderbej, anëtarët e jurisë ndërkombëtare të Çmimit Europian të Barcelonës për Hapësirën më të bukur Publike të ndërtuar në Europë për vitin 2018? Eshtë një moment i bukur krenarie për një betejë të zhvilluar 10 vjet me radhë, e të fituar për Tiranën e Shqipërinë që duam, me një vepër e cila tanimë është afirmuar botërisht si një kontribut europian në zhvillimin urban. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Artan Fuga i drejtohet Ramës: Shkarkojini me shkelma burokratët e vegjël që hiqen si Zeusa

 

#TiranaQëDuam

Ja vlen ta ndiqni se si e përshkruajnë Sheshin Skënderbej, anëtarët e jurisë ndërkombëtare të Çmimit Europian të Barcelonës për Hapësirën më të bukur Publike të ndërtuar në Europë për vitin 2018🙏 Eshtë një moment i bukur krenarie për një betejë të zhvilluar 10 vjet me radhë, e të fituar për Tiranën e Shqipërinë që duam, me një vepër e cila tanimë është afirmuar botërisht si një kontribut europian në zhvillimin urban😊🇦🇱👍🇪🇺

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 21. Juni 2018

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.