Vrasja e Kacifës, profesor Krisafi: Qëndrimi i qeverisë greke, për t’u përshëndetur

Profesori Ksenofon Krisafi, pjesë e grupit negociator për marrëveshjen me detin me Greqinë, tha në studion e “Arena” në Ora News, se qëndrimi i qeverisë greke është për t’u përshëndetur pas vrasjes nga forcat RENEA të 35-vjeçari, Kostandin Kacifës. në Bularat.

Krisafi: Mua më ka bërë përshtypje qëndrimi i qeverisë greke, një qëndrim i matur dhe i moderuar. Qeveria greke është në krye të një koalicioni politik nga parti të ndryshme, është në prag të fushatës elektorale. Meriton që është një qëndrim që duhet shënuar.

Hila: A është normale të vijnë hetues të huaj?

LEXO DHE :  U dënua me 4 vjet burg, Universiteti i Tiranës pezullon nga detyra pedagogun Dritan Shoraj

KrisafiNuk është normale. Ata mund të vijnë si ekspertë nëse ftohen  nga ana jonë. Duhet që pala jonë t’i ftojë kur ajo mendon se duhet një ekspertizë e posaçme./oranews/

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.