Vrasja e Haxhi Baçinovskit, zbardhet dëshmia e djalit 15-vjeçar

Gazetarja, Klodjana Lala ka zbardhur në “Dritare me Rudinën“ dëshminë e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baçinovski të vrarë pak ditë më parë te Kodrat e Liqenit, teksa bënte vrap.

Pikërisht djali i tij që kishte dalë ta shoqëronte për vrap ish-të përndjekurin u bë dëshmitar në vrasjen e të atit. Duke qenë se është i mitur, gazetarja Lala nuk ia përmendi emrin djalit.

“Islam Myrkaj ishte afruar teksa bënin vrap. Ai ishte i shoqëruar edhe nga një person tjetër Myftar Pasha, i arrestuar për moskallëzim krimi. Djali tha se Myrkaj ka punuar më parë në biznes të përbashkët me të atin. Ky i fundit i kishte një borxh Baxhinovskit. Ka pasur një debat të momentit dhe autori i dyshuar ka nxjerrë armën duke e qëlluar. Polica e ka pasur më të lehtë të identifikojë autorin, pasi djali e njihte. Po ashtu ka pasur edhe dëshmitarë të shumtë për ngjarjen.”,-tha Lala./K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  Serie A/ Roma dhe Inter ndajnë pikët

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.