Vdekja e 13-vjeçares në Tiranë, policia: U vetëvra me armën e babait

Një e mitur është dërguar mbrëmjen e së enjtes në spital, si pasojë e një plagosjeje me armë. 13-vjeçarja me iniciale, K.B u dërgua nga i ati në spital, por fatkeqësisht ajo kishte ndërruar jetë. Policia ka bërë me dije edhe shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë.

Nga policia mësohet se, 13-vjeçarja është vetëvrarë me armën e gjahut të të atit.

Njoftimi i policisë:
Zbardhet ngjarja e ndodhur mbasditen e djeshme ku e mitura K. B., 13 vjeçe ndërroi jetë në spital.

Në përfundim të veprimeve të kryera nga grupi hetimor rezulton se e mitura K. B., dyshohet të jetë vetvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale arma e gjahut me të cilën e mitura dyshohet të jetë vetvrarë në banesë.

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur mbasditen e djeshme ku shtetasia K. B., 13 vjeçe është shoqëruar për ndihmë mjekësore në spital nga i ati i saj, shtetasi Xh. B., ku dhe më pas ndërroi jetë, u ngrit një grup i posaçëm hetimor ku në përfundim të veprimeve përkatëse hetimore dhe proceduriale (kqyrja e vendit të ngjarjes, trupit të të miturës dhe marrja e deklarimeve të familjarëve), ka rezultuar se e mitura K. B., dyshohet të jetë vetvrarë në banesë me armën e gjahut të të atit.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e gjahut për të cilën shtetasi Xh. B., dispononte leje.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprime të mëtejshme./K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  Zëdhënësja e KE: Djegia e mandateve, kundër integrimit në BE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.