Dyshime për sulm ndaj Presidentit Macron, arrestohen 6 persona

Në Francë, janë arrestuar 6 persona, të cilët dyshohen të ishin duke përgatitur një sulm ndaj Presidentit francez, Emanuele Macron.

Arrestimet janë kryer në 3 zona të ndryshme të Francës; Isere, juglindje të Lyonit; Verë, në kufi me Gjermaninë; dhe Ille-et-Vialine, pranë qytetit të Renneas, raporton ‘France 24’.

LEXO DHE :  Foto/ Si i festuan Pashkët, arbëreshët e Italisë!

Këta persona u arrestuan me dyshimin për ndërmarrjen e një plani “të pamëshirshëm” dhe për “veprime të dhunshme” kundër presidentit.  Sipas medieve franceze, mendohet se ata janë ekstremistë të djathit, por ende nuk është konfirmuar./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.