Dy zonjat te tregu dhe një leksion biznesi në Londër

Anna dhe Madi jane dy kunata, italiane. Kanë marrë me qera një copë vend në oldspitalfieldsmarket Londër dhe e kanë kthyer në një oaz Italie jugu, në këtë treg londinez.

Aty bëjnë akulloret më të mira të gjithë zonës, dhe më të shtrenjta sigurisht.

Aty mund të shijosh illy si në Romë, në këmbë doemos, se vetëm dy tavolina janë.

LEXO DHE :  Zgjidhet problemi me dosjen Shullazi, përcaktohet grupi i prokurorëve

Dy kunatat italiane, rrinë vetë, gjithë kohën, vetëm në këmbë dhe veç buzëqeshin duke shërbyer.

Sepse nëse nuk punojnë dhe nuk buzëqeshin, dikush tjetër mund t’ju zërë vendin në treg.

Kjo është Londra.

“Kjo është jeta, -” thonë zonjat e tregut të City London./r.xh/dritare.netLini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.