Drejtori i Teatrit Çuli, kundër prishjes së Teatrit Kombëtar

Edhe Hervin Çuli, drejtor i Teatrit Kombëtar, është shprehur kundër prishjes së Teatrit. Por kjo ka ndodhur në mandatin e tij të parë si drejtor.

Kastriot Cipi, sjell në Facebook-un e tij, një intervistë me Çulin, në emisionin Shqip të Rudina Xhungës, në vitin 2013. Ja si shprehej ai;

Çuli: Unë si drejtori i Teatrit Kombëtar po them, atëherë kam qenë kundër zotit Rama, si ministër Kulture. Sepse mendoja se mbyllja e teatrit në atë kohë për arsye zjarri, nuk ishte një gjë normale.

LEXO DHE :  Milo: Nëse një protestues vritet, Shqipëria merr flake

Ndërsa sot unë nuk po them të mbyllet teatri por të ndërtojmë një strategji, se si teatrin ta vemë në eficence.

Pra nuk është se teatri do të prishet edhe aty e zëmë do të ndërtohen kulla e të tjera, cfarë janë folur e përfolur në vite të tëra. Por do të ndërtojme një strategji si ta rikonstruktojme teatrin aty ku është. “/dritare.net

(Kliko linkun më poshtë për të parë videon)

http://dritare.net/wp-content/uploads/2018/06/img_3011.mov

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.