Dorëhiqet ambasadori serb, ja arsyeja

Darko Tanaskovic, ambasadori i Serbisë në UNESKO ka dhënë dorëheqjen, duke e lënë të pakthyeshëm vendimin e tij. Ai ka theksuar për mediet serbe, se arsyet e dorëheqjes së tij nga posti janë private dhe nuk lidhën absolutisht me aludimet e ndryshme që qarkullojnë.

LEXO DHE :  Në të gjithë botën festohet Kurban Bajrami, dritare.net uron besimtarët

Darko Tanakoviç, njihet si ambasadori i cili ka penguar dy herë përfshirjen e Kosovës në Organizatën Botërore të Mbrojtjes së Trashëgimisë Kulturore./K.Ç/dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.