Doni të shkoni në plazh këtë fundjavë? Ja çfarë thonë sinoptikanët!

Situata e motit edhe këtë fundjavë nuk do të jetë tërësisht e favorshme për tu relaksuar nën rezet e diellit në plazh. Sipas sinoptikanëve, dita e shtunë do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh. Ndërkohë që temperaturat do të shkojnë nga 15 gradë në vlerat minimale deri në 27 gradë në vlerat maksimale. Por mos u shqetësoni dita e  diel është më premtuese moti do të jetë me vranësira më të pakta, ndërsa temperaturat do të rriten nga 2 deri në 3 gradë. Nëse në kryeqytet do të kemi vranësira, sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak shpjegojnë se në zonat bregdetare moti do të jetë edhe me i mirë. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Policia kontrolle në fshatrat e Fushë Krujës, pas grabitjes në Rinas

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.