Donald Trump shkarkon Prokurorin e Përgjithshëm

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka shkarkuar këtë të mërkurë Prokurorin e Përgjithshëm, Jeff Sessions.

“Me kërkesën tuaj, po dorëzoj dorëheqjen time.”, -shkruan Session-i në një letër drejtuar shefit të Shtabit të Shtëpisë së Bardhë, John Kelly. “Mateu Whitaker do të marrë përsipër postin e Prokurorit  të Përgjithshëm.”, -tha presidenti Trump, informon dritare.net. Whitaker pritet të marrë përgjegjësinë për hetimin e Rusisë dhe këshilltarin special, Robert Mueller. Shkarkimi i prokurorit ishte paralajmëruar që kohë më parë nga Trump-i./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Kryemadhi: Do të kemi aksione të befasishme

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.