Donald Trump jep detaje të takimit me Kim Jong-un. Zbulon marrëveshjen

Në një konferencë për media Presidenti i SHBA Donald Trump ka dhënë detaje për takimin me lideri ne Koresë së Veriut Kim Jong.

Trump në deklaratën e tij e ka vënë theksin te denuklearizimi i Koresë së Veriut, dhe tha se Kim Jong ka rënë dakord për shkatërrimin e vendit ku testohen armët nukleare.
“Koreja e Veriut tashmë po shkatërron një vend të madh për testimin e raketave,” tha Trump.

LEXO DHE :  Ertugrul bëhet baba, vjen në jetë fëmija i tij i dytë!

“Kim  shprehu angazhimin e tij të palëkundur për të përfunduar denuklearizimin  e gadishullit Korean”-shtoi Trump.
/ I.M-Dritare.net

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.