Ditë zie për gazetaren Anila Basha, humb babanë

Një ditë zie kjo e sotmja për gazetaren Anila Basha. Përmes një statusi të ndjerë në Facebook, gazetarja me dhimbje të madhe jep lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të babit të saj. Babai i gazetares prej 4 vjetësh luftonte me një sëmundje të rëndë, dhe sot mbylli sytë përgjithmonë duke lënë pas bashkëshorten, Lirinë dhe tre fëmijët, Ilirin, Almën dhe Anilën.

LEXO DHE :  Foto/ Kur New Yorku ishte një fshat ku kullosnin delet

Një ditë më parë gazetarja iu është drejtuar prindërve të saj me disa vargje prekëse të shkrimtares, Flutura Açka/K.C/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.