Detoksi me ujë, shfryn barkun dhe largon celulitin

Detoksi është një nga mënyrat më të mira për të pastruar organizmin dhe për të ndihmuar në dobësim.

Një mënyre fare e thjeshtë është edhe detoksi me ujë.

Duhet të lini thjesht frutat dhe perimet për një natë në ujë, dhe uji detoks është gati.

Versioni më efektiv përfshin përdorimin e limonit, kastravecit, xhinxhërit  dhe nenexhikut. Kjo përzierje është një aleat i vërtetë për të eliminuar barkun e tepërt si edhe celulitin.

Limoni përmban elementë që ndihmojnë  për të djegur dhjamin dhe aktivizon metabolizmin

Kastraveci pastron lëkurën dhe eliminon lëngjet e tepërta

Xhinxhëri është një erëz anti-celulit

Nenexhiku eliminon gazin e zorrëve

Përbërësit e mësipërm ndikojnë në trupin tonë duke: 

reduktuar fryrjen e barkut

LEXO DHE :  Foto qesharake dhe të çuditshme njëkohësisht!

stimuluar metabolizmit

reduktuar  celulitin

duke inkurajuar tretjen

duke eliminuar toksina të tepërta lëngje

Ja si mund ta realizoni

1 litër ujë natyral

një kastravec

një limon

2 lugë çaji xhenxhefil

10 gjethe nenexhik

Përgatitja

Pritini kastravecin dhe limonin në feta.

Vendoseni në një enë me ujë natyral së bashku me xhinxhërin(feta ose pluhur) dhe gjethe nenexhiku.

Lëreni dhe futeni në frigorifer për një natë.

Pija jote pastruese është e gatshme për tu konsumuar ! Ju mund ta hidhni atë në një shishe të vogël, kështu që ju mund ta pini atë jashtë shtëpisë tuaj. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.