Deputeti drejt largimit nga partia, vjen reagimi nga LSI

Ditën e sotme, kreu i grupit parlamentar  të LSI-së, Petrit Vasili, i ftuar në studuion e “News 24”, është pyetur për mundësinë e largimit të një nga deputetëve të LSI-së.

Vasili është shprehur se:

“Nuk kam asnjë shqetësim për asnjë njeri që nuk ka më motive të militojë në një forcë politike me një ritëm të tillë si është LSI, ata që kanë ritme të tilla dhe janë pre e meskiniteteve të vogla janë një lajm i mirë të mos jenë në një forcë që ka tjetër standard politik”- tha ai.

Gjatë seancës së sotme në parlament, njëri nga deputetët e LSI-së, Robert Bitri, ka qëndruar sot në sallë ndërkohë që deputetët e PD_së dhe LSI-së ishin larguar./K.Ç/dritare.net

LEXO DHE :  Fotoja epike e Bill Gates, në radhë për një hamburger

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.