Delvinë/ Piu ilaçet e gjyshes, 4-vjeçarja dërgohet me helikopter në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Delvinë, ku një 4-vjeçare ka pirë aksidentalisht ilaçet tensionit të gjyshes dhe është dërguar në gjendje të rëndë në spital.

Pasi i është dhënë ndihma e parë në Spitalin e Sarandës, vogëlushja me iniciale F.A është dërguar me helikopter për mjekim më të specializuar në Spitalin e Tiranës. Nga mjekët mësohet se, 4-vjeçarja është dërguar në spital në gjendje të intoksikuar, me çrregullime elektrolitike.

LEXO DHE :  Parisi fik dritat e Kullës Eiffel, në nderim të viktimave të Sri Lankës

Ndërkohë, policia po vazhdon me hetimet deri bë zbardhjen e plotë të ngjarjes./K.C/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.