Dekretet e Metës/ Hazizaj: Këta politikanë janë një gjelltore e madhe

Juristi Sokol Hazizaj i ftuar në “Arena” në Ora News, duke komentuar qëndrimet e kreut të shtetit për dekretimin e ministrave, tha se ata tentojnë të prodhojnë ngjarje.

Pjesë nga debati: 

Hazizaj: Ata prodhojnë në nëntekst ngjarje. Ka ndryshuar më shumë se gjysmën e ministrave. Mund të ndryshojë edhe programin.

Hila: Nuk ka pasur program.

Hazizaj: Ai po ndryshon shumicën e qeverisë, pra po krijon një qeveri të re. Kjo do të shoqërohet me mocion besimi. Këta janë një gjelltore e madhe. PD, Rilindas, jo PS, dhe partitë e tjera që nuk janë dakord vetëm për shtresat në nevojë dhe kanë zgjedhur Erion Veliajn që shkon për të bërë foto me ta./oranews/

LEXO DHE :  Nga Meghan Markle te Kate Middleton, ja përkuljet më të mira mbretërore!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.