Çmendet moti temperaturat të premten shkojnë në 40 gradë

Dita e premte pritet të jetë më e nxehta deri tani për këtë sezon veror. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak temperaturat do të arrijnë në 37 gradë celsius.

Kjo është temperature e matur në hije kështu që në orët e pikut të vapës e matur në diell temperaturat mund të shkojë deri në 40 gradë.

LEXO DHE :  Ja pse Kate Middleton nuk e heq asnjëherë pallton në publik!

Ndërkohë gjatë të shtunës dhe të dielën pritet një ulje e temperaturave me dy deri në tre gradë në vlerat e tyre minimale dhe maksimale. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.