Çmendet moti temperaturat të premten shkojnë në 40 gradë

Dita e premte pritet të jetë më e nxehta deri tani për këtë sezon veror. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak temperaturat do të arrijnë në 37 gradë celsius.

Kjo është temperature e matur në hije kështu që në orët e pikut të vapës e matur në diell temperaturat mund të shkojë deri në 40 gradë.

LEXO DHE :  Rama organizon udhëtimin e dytë me “Lasgushin”, këtë herë ja kush përzgjidhet 

Ndërkohë gjatë të shtunës dhe të dielën pritet një ulje e temperaturave me dy deri në tre gradë në vlerat e tyre minimale dhe maksimale. V.D/Dritare.net/

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.