Cipras: Marrëveshja e Prespës do të ratifikohet në Parlamentin grek

Kryeministri i Greqisë Aleksis Cipras, ka thënë në një intervistë për televizionin Alfa, se marrëveshja e Prespës për emrin e Maqedonisë do të ratifikohet në Parlamentin grek.

 “Klima e krijuar në shoqërinë greke është se Marrëveshja e Prespës është në favor të vendit pavarësisht nga mosmarrëveshjet që ekzistojnë, marrëveshja do të marr shumicën e kërkuar në Parlamentin grek”, tha Cipras./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Historia e dhimbshme e Jolandës, e la burri me dy fëmijë për serben: Ajo më dërgonte foto nga resortet në Turqi

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.