Çështja e teatrit, Nishani i kujton Ramës dhe Veliajt: Nuk jeni pronarë të tokës, por administrator

Në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar, ka reaguar edhe  ish Presidenti Bujar Nishani, i cili i ka kujtuar kryeministrit Rama dhe kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj të jenë të kujdësshëm me atë që deklarojnë.

Nishani thotë se Rama e Veliaj janë vetëm administratorë e jo pronarë të tokës në Tiranë. Ja çfarë shkruan ai në statusin e tij në “Facebook”

Statusi i Nishanit

LEXO DHE :  Vranë studenten, zbulohet e shkuara e errët e shqiptarit dhe grekut

Qesharake deri në neveri!

Qeveria dhe Bashkia Tiranës thonë se:

“po japim tokën siç bëjnë të gjithë pronarët dhe do marrim përqindjen të përkthyer në teatër të ri” !!!!

Ore, po nuk jeni pronarë të shtetit, pronës publike dhe pushtetit.

Jeni administrator të përkohshëm të tyre.

Po ringjallin sojin e Haxhi Qamilit, mu në mes të Tiranes. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.