Ceremonia mortore e Kacifës/ Nisen 9 autobusë, nga Greqia drejt Bularatit

Të enjten do të zhvillohet ceremonia mortore për Kostandinos Kacifën, të vrarë rreth 2 javë më parë, në Bularat. Ndërkohë mediet greke raportojnë se, rreth 9 autobusë janë nisur drejt Bularatit për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të  35-vjeçarit.

‘Ant 1’ raporton se, nga qendra e Athinës, Stathmos Larisis, ku janë zyrat turistike Greqi-Shqipëri nisen këtë të mërkurë në orën 21:30 dhe 23:00 me orën lokale, 9 autobusë gjithsej, disa prej të cilëve do të bëjnë ndalesa të ndryshme nëpër rrethe të Greqisë. Ndërkohë disa automjete të tjera kanë arritur pasditen e kësaj të mërkure në kufirin greko-shqiptar./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  A do të jetë Ronaldo në Juventus edhe vitin tjetër? Ja si përgjigjet ylli i futbollit!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.