Nutella, ja pse s’duhet ta hani!

March 16, 2016 1

Më pëlqente jashtëzakonisht shumë Nutella kur isha fëmijë. Kjo, përpara se të studioja rreth ushqyerjes dhe të zbuloja përbërësit e saj të dëmshëm. Gjëja më e frikshme që njerëzit nuk dinë për Nutella-n është se

Të bësh art me ushqimin!

March 15, 2016 0

Edhe me ushqimin mund të bëhet art. Më poshtë janë disa foto që tregojnë se si të krijojmë figura të ndryshme në pjatat tona. Kjo e bën ushqimin më të këndshëm por mund të jetë

Tortë ‘mimoza’ me ananas

March 12, 2016 0

Torta ‘mimoza’ me ananas është një ëmbëlsirë e shijshme dhe ka marrë këtë emër për shkak të efektit që jep pandispanja e tharmuar që i hidhet në fund sipër dhe që ngjan shumë me lulen

Tortë me mollë pa gjalpë

March 9, 2016 0

Torta me mollë pa gjalpë është një tortë e shijshme dhe e lehtë, me një përzierje plot mollë, me aromë limoni dhe pa yndyrë. Sasia e madhe e mollës dhe qumështi i freskët e bëjnë

6 ushqimet që nuk duhet t’i hani

March 9, 2016 0

Disa prej këtyre ushqimeve që i hamë edhe rregullisht, duhet të shmangen, thotë një ekspert në fushën e helmimeve nga ushqimi. William Marler, një avokat që ka shpenzuar më shumë se 20 vite duke punuar

Tortë me limon

March 3, 2016 0

Torta me limon është një ëmbëlsirë ku dy peta të thjeshta sfoliate, bashkohen me një krem të butë pastiçerie në mes. Kjo tortë ka një shije të veçantë falë edhe kombinimit me farat e pishës.

Ekskluzive/ RENATO COOKING

February 22, 2016 0

Shef  Renato, ndan me miqtë e dritare.net, disa këshilla për një mëngjes me pesë yje, të së dielës në shtëpi dhe një lajm surprizë… Përshëndetje, të dashur miq! Po vjen e diela dhe dua të

RECETA EKSKLUZIVE/ RENATO COOKING

February 7, 2016 2

Receta ekskluzive dhe këshilla nga Chef Renato, vetëm për Dritare.net   Përshëndetje miq të dashur! Me rubrikën tonë të re “Renato cooking” kam zgjedhur për ju sot 3 receta të shpejta, por dhe me shumë

Si të përgatisni gurabijet e Dibrës

February 5, 2016 0

Përbërësit: • Sheqer – treçerek gote • Gjalpë i tretur dhe pak vaj – ½ gote • Kos – 1 gotë • Vezë – 2 kokrra • Miell – deri ½ kg (aq sa nevojitet)

E keni provuar ananasin e kripur?

February 2, 2016 0

Sigurisht që mund ta keni provuar si frut të fresëkt ose komposto por, a e keni përfshirë ndonjëherë në gatim?! Ka nga ju që nuk duan t’i përziejnë shijet dhe nuk e bëjnë as në

Rizoto me agrume dhe karkaleca

February 2, 2016 0

Përbërësit: 1 portokall 350 gr oriz 60 gr gjalpë 1 limon Piper të zi Pak martini 500 ml lëng peshku ose perimesh 12 karkaleca 2 limona jeshil 2 lugë djathë të grirë parmixhan 1 qepë

1 31 32 33 34