Vetitë e pabesueshme të pjeprit

June 11, 2016 0

Pjepri është një frut i pasur me ujë, vitamina dhe minerale. Si shalqiri, pjepri e ka origjinën nga Azia dhe Afrika tropikale, dhe futet në grupin e perimeve. Në botë ka rreth 50 lloje pjeprash,

Domate të mbushura me couscous

June 10, 2016 0

Domate të mbushura me couscous është një pjatë e shijshme dhe plot ngjyra, e pasuruar me ton, djathë dhe ullinj. Kjo pjatë plot aromë borziloku është një alternativë e mirë si pjatë e parë! Domatet

Recetë/ Makarona me pesto avokado

June 9, 2016 0

Kjo salcë e shijshme, me bazë avokadon dhe borzilokun. Avokado është kremoze dhe plot me vlera ushqyese, ndërsa borziloku është e pasur me vitaminë A dhe magnez dhe i jep salcës një shije të veçantë.

Receta/ Supë me spinaq dhe mollë jeshile

June 8, 2016 0

Supa me spinaq dhe mollë jeshile është një pjatë e shëndetshme, e lehtë dhe e shijshme. Spinaqi njihet për vlerat e mëdha ushqyese, por edhe për faktin se nuk të shëndosh pasi nuk përmban kolesterol.

Ja bimët që mund të zëvëndësojnë ilaçet!

June 7, 2016 0

Përpara përdorimit të ilaçeve moderne, ilaçet që përdoreshin për të trajtuar çrregullimet ishin bimët. Megjithëse në ditët e sotme, në qoftë se vizitoheni te doktori nuk para ndodh që si recetë të merrni bimë, kjo

10 ushqimet më të shëndetshme në planet

June 4, 2016 0

1-Limoni Një kokërr limoni përmban më shumë se 100 për qind vitaminë C që ju nevojitet gjatë konsumit ditor, e cila ndihmon në rritjen e niveleve të kolesterolit të mirë HDL, dhe në forcimin e

Ja si të dalloni mjaltin e pastër nga ai i rremë!

June 3, 2016 0

Shumica e njerëzve blejnë mjaltë në dyqanet ushqimore, duke besuar se është mjaltë i pastër dhe organik. Megjithatë, nuk është gjithmonë kështu. Mjalti rremë gjenet kudo në treg, për të mos thënë më shumë sesa

Ja çfarë ndodh me trupin tuaj, nëse hani vezë çdo ditë!

June 1, 2016 0

Vezë janë një nga ushqimet më të shëndetshme, janë të përballueshme ekonomikisht dhe mund të gatuhen në mënyra të ndryshme. Ata janë jashtëzakonisht të pasur me hekur, aminoacidet dhe antioksidantë. Megjithatë, duhet të zgjidhni gjithmonë

1 29 30 31 32 33 35