Ushqimet që ju bëjnë edhe më të uritur!

July 19, 2016 0

Studimet kanë treguar se ekzistojnë ushqime të ndryshme, të cilët ju bëjnë të ndiheni edhe më të uritur, pavarësisht konsumimit të tyre. Ata kanë ofruar një listë me ushqime të tilla, të cilën e gjeni

Recetë/ Tortë e ftohtë me pjepër

July 16, 2016 0

Receta që propozojmë ne të dritare.net sot është një tortë e freskët dhe delikate që me siguri do i habitë mysafirët tuaj. Përbërësi kryesor është pjepri, që është një frut i sezonit, por ju gjithashtu

Ky çaj është ilaçi më i mirë për këmbët e ënjtura

July 14, 2016 0

Shumë njerëz vuajnë nga këmbët e fryra, të cilat mund të shkaktohen nga faktorë të ndryshëm, duke përfshirë dietë jo të shëndetshme, qarkullim të dobët të gjakut, mbipeshë, cikli menstrual dhe shtatzënia. Përveç kësaj, ndryshimet

Këto janë ushqimet që na plakin!

July 13, 2016 0

Ka një sërë arsyesh që ndikojnë në plakjen e lëkurës tuaj, por studiuesit këshillojnë që të bëni kujdes me përdorimin e vazhdueshëm të dietave të cilat përmbajnë ushqime me pak kalori, pasi që të tilla

Ja ushqimet që na mbrojnë nga helmimi!

July 11, 2016 0

Ekzistojnë shumë ushqime, të cilat ndihmojnë në pastrimin e gjakut dhe largimin e toksinave nga trupi ynë. Më poshtë po rendisim disa nga ushqimet që kanë ndikim më të madh në këtë proces të rëndësishëm.

Si ta rrisni xhinxherin vetë në shtëpi!

July 10, 2016 0

Xhinxheri është barishtja e përsosur për t’u rritur në ambiente të mbyllura. Kërkon pak përkushtim, ka nevojë pjesërisht për dritën e diellit, dhe ju mund të shkëpusni pjesë nga bima, ndërkohë që pjesa tjetër e

Reçetë/ Akullore me shalqi

July 8, 2016 0

Përbërësit: • rreth 2.5 kg shalqi • 150 gr sheqer • 80 gr niseshte • kanellë pluhur • 3-4 lugë qitro e sheqerosur në copa • 2 -3 lugë çokollatë në copa • 1 lugë

Ja si t’i bëni fëmijët të hanë perime!

July 7, 2016 0

Ekspertët këshillojnë prindërit si t’i ndihmojnë fëmijët t’i hanë perimet. Lëreni ushqimin para tij, por mos insistoni. Kur shkoni në pazar merreni me vete fëmijën, gatuani para tij ose ujitini perimet me të. Shumica e

Prindër kujdes/ Çokollata “Kinder” është kancerogjene

July 6, 2016 0

Institucioni i Kontrollit të Ushqimeve ka zbuluar se çokollata Kinder si shumë ushqime të tjera përmban nivele të rrezikshme të elementëve të quajtura kancerogjene. Institucioni që merret me kontrollin e ushqimeve ka deklaruar se elementë

Çokollata, armë e fortë kundër diellit

July 4, 2016 0

Të pëlqesh çokollatën nuk është gabim, përkundrazi është një gjë e mirë. Kjo është këshilla që ofron dietologia Blerina Bombaj, por ajo thekson  se bëhet fjalë për çokollatën organike që përbëhet nga 70 për qind

1 25 26 27 28 29 34