RECETA EKSKLUZIVE/ RENATO COOKING

Shkurt 7, 2016 2

Receta ekskluzive dhe këshilla nga Chef Renato, vetëm për Dritare.net   Përshëndetje miq të dashur! Me rubrikën tonë të re “Renato cooking” kam zgjedhur për ju sot 3 receta të shpejta, por dhe me shumë

Si të përgatisni gurabijet e Dibrës

Shkurt 5, 2016 0

Përbërësit: • Sheqer – treçerek gote • Gjalpë i tretur dhe pak vaj – ½ gote • Kos – 1 gotë • Vezë – 2 kokrra • Miell – deri ½ kg (aq sa nevojitet)

E keni provuar ananasin e kripur?

Shkurt 2, 2016 0

Sigurisht që mund ta keni provuar si frut të fresëkt ose komposto por, a e keni përfshirë ndonjëherë në gatim?! Ka nga ju që nuk duan t’i përziejnë shijet dhe nuk e bëjnë as në

Rizoto me agrume dhe karkaleca

Shkurt 2, 2016 0

Përbërësit: 1 portokall 350 gr oriz 60 gr gjalpë 1 limon Piper të zi Pak martini 500 ml lëng peshku ose perimesh 12 karkaleca 2 limona jeshil 2 lugë djathë të grirë parmixhan 1 qepë

Super Smoothie

Shkurt 2, 2016 0

Lëkura jonë gjatë stinës së dimrit duket se gjatë gjithë kohës kërkon ndihmë. I ftohti, thatësia dhe acari i heqin gjallërinë dhe freskinë lëkurës. Për ta ndihmuar t’i rikthehet sërisht shkëlqimi dhe jeta, përgatisni këtë

Italianët çojnë “Mrizin e Zanave” në Itali

Janar 19, 2016 0

“Mrizi i Zanave” nuk i ka shpëtuar syrit të italianëve. Faqja online famigliacristiana.it i ka kushtuar një shkrim Altin Prengës, pronarit të këtij restorani. Gazetari Stefano Pasta e cilëson atë si Carlin Petrini* i Shqipërisë,

Tre pije për një veshkë të shëndetshme

Janar 17, 2016 0

Veshkat janë organet tona të cilat i filtrojnë toksinat jashtë trupit. Për shkak se toksinat mund të ndikojnë në tërë trupin tuaj, nuk ka dyshim se kujdesi ndaj veshkave është thelbësor për shëndetin tuaj të

1 25 26 27