Ja çfarë bëri Rama, pas takimit me ambasadorët!

June 19, 2018 0

Të hënën në Pallatin e Brigadave, kryeministri pati një takim me ambasadorët e përfaqësues të huaj në Tiranë për t’i njohur dhe ftuar të kontribuojnë në projektin 100 fshatrat. Në  fund të takimit, të gjithë

Shikoni a ju bën mirë të hani çdo ditë vezë!

June 14, 2018 0

Vezët përmbajnë shumë vitamina dhe minerale të cilat janë të rëndësishme për një dietë të shëndetshme. Një vezë përmban pothuajse 70 kalori, ato janë një burim i madh proteinash që ndihmojnë në stabilizimin e niveleve

Këto ushqime s’duhet t’i hani kurrë në plazh

June 10, 2018 0

Vera është të shpenzosh gjithë ditën në plazh, pa bërë asgjë, vetëm për t’u argëtuar dhe relaksuar. Por nëse doni të vazhdoni të dukeni mirë dhe të shëndetshëm, mos i hani kurrë këto ushqime, që

Këto ushqime s’duhet t’i hani kurrë në restorant!

June 8, 2018 0

Keni vendosur të shkoni në ndonjë restorant këto kohë? Epo mirë e bëni, por bëni kujdes se, çfarë ushqimi porosisni. Ekzistojnë disa ushqime, të cilat nuk duhet kurrsesi të hahen në restorante. Ja pra dritare.net

Këto ushqime i kemi ngrënë gjithmonë gabim  

June 5, 2018 0

Që të mbijetojë, njeriu duhet të hajë ushqim. Kështu që ata gatuajnë, bëjnë pazare, hanë në restorante etj. Megjithatë shumë njerëz gabojnë kur hanë ushqim dhe nuk e hanë atë në mënyrën e duhur. Edhe

Ja pse duhet të hani kastravec çdo ditë!

June 4, 2018 0

Kastravecët janë multifunksionalë: përdoren për meze, në sallatë, në sandviçë etj. Por ky perim, nuk është vetëm i shijshëm dhe i gjithëpërdorshëm, por ai ofron edhe shumë përfitime shëndetësore. Dritare.net ka sjellë për ju, disa

Ja çfarë ha Kate Middelton në ditë!

June 2, 2018 0

Ne jemi të mahnitur nga disiplina dhe regjimi i ushqimit të Kate Middelton. Kate gjithmonë është dukur në formë dhe e bukur, kjo për shkak të kujdesit të saj me ushqimin. Kate i kushton shumë

Thana, fruti i të pavdekshmëve

June 2, 2018 2

100 vitet e fundit, thana po vlerësohet e ka ngjallur interes në shtetet e zhvilluara perëndimore. Ajo ka gjetur një përdorim të gjerë edhe si bimë zbukuruese. Lulet e verdha të saj janë ndër të

1 2 3 32