India, në kërkim të një historie dashurie

April 29, 2018 0

Nga Blendi Fevziu Punonjësi i kufirit e kthen pasaportën para – mbrapa për të kuptuar më mirë vendin prej nga vij. Shqiponja me dy krerë në sfondin vishnjë, duket se i thotë di[ka më shumë

20 qytetet më të reja në botë!

April 25, 2018 0

MoveHub krahason 20 qytetet më inovative në botë në 2018 duke krahasuar 446 qytete mbi 150,000 banorë. Qytetet e Amerikës dhe të Anglisë goditën shenjën.  Dritare.net ju sjell  20 qytetet më inovative në botë./M.S-Dritare.net 20-

Durrës, të gjithë në plazh

April 22, 2018 0

Sot zgjodha ta kaloj fundjavën në Durrës, larg zhurmës e rrëmujës së Tiranës. Por Durrësi, në një të dielë si kjo është dy herë më i zhurmshëm. Sa nis e merr rrugën e Plazhit nga

5 ishujt më të bukur të Greqisë!

April 20, 2018 0

Greqia është një vend shum I kërkuar nga turistët dhe me ishjut që ka e ka cuar shumë përpara turizmin e saj. Dritare.net ju sjell 5 ishujt më të bukur të këtij vendi. Lefkas Lefkas

7 parqet më të bukura të botës!

April 19, 2018 0

Parqet janë një mundësi e madhe për ata që duan të ikin nga jeta e zhurmshme dhe stresuese e qytetit. Por nëse doni ta bashkoni këtë natyrë me aktivitetin tuaj të ditës dhe në të

Media zvicerane reportazh për Shqipërinë e bukur

April 16, 2018 0

“Gjiri i Vlorës në jug të Shqipërisë, vetëm disa kilometra nga Greqia, aty arkeologët kanë lënë që të takohen. Atje ku gurët që rrihen nga dielli ruajnë me xhelozi sekretin e tyre të varrosur”, përshkruhet

Fotot/ Vlora, qyteti që nuk njihet më

April 14, 2018 0

Vlorën nuk do ta njohësh më këtë verë. Qyteti është i gjithë në ndërtim e sipër. Çdo gjë po ndryshon përditë. Qyteti i ngjan një kantieri gjigant që këtë verë do ketë marrë formë. Lungomare

Restoranti rozë në Londër

April 12, 2018 0

I gjithi në rozë dhe një bukuri e marramendshme. Një restorant që ndodhet që nga viti 1970 dhe është në zonën më luks në Londër. Ai është shumë I famshëm dhe është një nga vendet

1 2 3 4 5 22