Ishujt më të bukur të Greqisë

June 17, 2016 0

Vera erdhi dhe në qoftë se, akoma nuk e  keni vendosur ku të kaloni pushimet këtë verës. Në këtë shkrim do keni disa destinacione të mira për të kaluar pushimet. Disa nga ishujt më të

Foto/ Ja ku ndodhet parajsa tokësore!

June 16, 2016 0

Arkipelagu i Polinezisë Franceze është  një nga vendet e pakta në botë që ngjasojnë me parajsën tokësore. Bota bimore, lagunat blu, shtigjet e vecanta që ndodhen në këtë ishull e bëjnë vendin më të veçantë

Ja ku ndodhet, lumit që vret

June 10, 2016 0

Lumi  gjendet në pjesën qëndrore të Amazonës peruviane. Sipas studiueve  temperatura e tij është mbi 86 gradë celsius. Temperatura e lumit është aq e nxehtë, sa vret shumicën e kafshëve që bien në lumë. Volumi

Plazhet e Shqipërisë, surpriza e verës 2016

June 8, 2016 0

Nuk eksportojmë vetëm lajme të këqija drejt Italisë. Mjaft me kanabisin dhe përgjimet, është koha për plazh. E përditshmja Corriere della Sera shkruan se Shqipëria është surpriza e verës 2016. “Nga një destinacion gri, në

Ekskluzive/ Gjiri i Bukenvileve të Sarandës

June 6, 2016 0

Saranda është gati për verë, por siç është tradicionale ndër ne, edhe këtë vit ka munguar planifikimi. Ndonëse sezoni është hapur, Saranda, destinacioni nr 1 i turizmit në vend, nuk ka mbyllur ende punët. Kjo

Foto/ Vendet përrallore, që nuk e dini se ekzistojnë

May 28, 2016 0

Faqja “Bright Side” ka publikuar një listë me 25 vende anembanë botës që duken sikur kanë dalë nga përrallat. Disa prej tyre janë shumë afër Shqipërisë, si Toskana. Shihni më poshtë disa qytete-mrekulli: 1.Yangshuo County,

Fshati i superpasanikëve, që refuzon emigrantët

May 27, 2016 0

Një nga fshatrat më të pasur në Evropë, ka refuzuar të pranojë ndonjë azilkërkues. Madje ata kanë pranuar të paguajnë një gjobë prej 300 mijë eurosh për këtë. Fshati i superpasanikëve quhet Oberwil-Lieli dhe gjendet në

Video/ Suisse moi, një udhëtim në Shqipëri

May 13, 2016 0

Suisse moi, është një blog udhëtimesh që bën reportazhe në të gjithë botën. Përfaqësuesi kryesorë është Sylvain Nicolieri i cili e konsideron veten një nomad. Gjashtë muaj të jetës i kalon në Zvicër dhe gjashtë

1 21 22 23 24