Vendet ideale, për një pushim romantik

June 23, 2016 0

Çka mund të jetë më mirë se sa një pushim romantik me partnerin tuaj? Më poshtë mund t’i shihni vendet e mahnitshme ku dominon romanca, dhe ku gjërat e jetës së përditshme harrohen krejtësisht. Hoteli

Foto/ Huffington Post zbulon Shqipërinë tjetër

June 23, 2016 0

“Europiani i Futbollit 2016 tregoi se një skuadër trime si Shqipëria vendosi në telashe të mëdha Francën dhe ne dijmë vërtet pak lidhur me një ndër shtetet më të varfra të Europës”. Kështu nis shkrimin

Foto/ Disa nga plazhet më të bukura të Kroacisë

June 22, 2016 0

Kroacia  vitet e fundit është tranformuar në destinacionin , më të dashur turistik për të kaluar pushimet e verës. Kjo gjë është ndikuar jo vetëm  nga çmimet jo shumë të kripura, por edhe nga  plazhet e

Ishujt më të bukur të Greqisë

June 17, 2016 0

Vera erdhi dhe në qoftë se, akoma nuk e  keni vendosur ku të kaloni pushimet këtë verës. Në këtë shkrim do keni disa destinacione të mira për të kaluar pushimet. Disa nga ishujt më të

Foto/ Ja ku ndodhet parajsa tokësore!

June 16, 2016 0

Arkipelagu i Polinezisë Franceze është  një nga vendet e pakta në botë që ngjasojnë me parajsën tokësore. Bota bimore, lagunat blu, shtigjet e vecanta që ndodhen në këtë ishull e bëjnë vendin më të veçantë

Ja ku ndodhet, lumit që vret

June 10, 2016 0

Lumi  gjendet në pjesën qëndrore të Amazonës peruviane. Sipas studiueve  temperatura e tij është mbi 86 gradë celsius. Temperatura e lumit është aq e nxehtë, sa vret shumicën e kafshëve që bien në lumë. Volumi

Plazhet e Shqipërisë, surpriza e verës 2016

June 8, 2016 0

Nuk eksportojmë vetëm lajme të këqija drejt Italisë. Mjaft me kanabisin dhe përgjimet, është koha për plazh. E përditshmja Corriere della Sera shkruan se Shqipëria është surpriza e verës 2016. “Nga një destinacion gri, në

Ekskluzive/ Gjiri i Bukenvileve të Sarandës

June 6, 2016 0

Saranda është gati për verë, por siç është tradicionale ndër ne, edhe këtë vit ka munguar planifikimi. Ndonëse sezoni është hapur, Saranda, destinacioni nr 1 i turizmit në vend, nuk ka mbyllur ende punët. Kjo

1 20 21 22 23 24