10 vendet më të mira për studim!

May 23, 2018 0

Studimi jashtë vendit është një nga gjërat më të rëndësishme që mund të bëni. Nëse do tju jepet  mundësia,ju  do të keni  mundësinë të njihni njerëzit, gjuhën dhe kulturën e një vendi tjetër, si dhe

Videoreportazh/ E diela në Durrës!

May 20, 2018 0

Qyteti i Durrësit padyshim është një ndër qytetet më të bukura në Shqipëri! Deti, vendet antike, rrugicat e bukura, sheshet dhe pemët janë vetëm disa pre cilësive që e bëjnë këtë qytet prej më të

Foto/ Udhëtim në Koman

May 20, 2018 0

Kostandin Poga sjell për dritare.net një udhëtim maji, me tragetin e Komanit, në foto. Shijojeni dhe të diel të mbarë!/dritare.net/

The Guardian për turizmin në Peshtan

May 20, 2018 0

Gazeta prestigjioze “The Guardian” i kushton një shkrim të gjatë Shqipërisë dhe konkretisht lumit të Vjosës dhe dëmeve që mund tu shkaktohej kanioneve, natyrës dhe turizmit të vendit,  nëse mbi të do të ndërtoheshin hidrocentrale.

5 qytete evropiane që duhen vizituar në pranverë!

May 9, 2018 0

Në Amerikë, “Spring Break” është një traditë e gjatë. Jo vetëm studentëve të kolegjeve, por edhe punëtorëve u lejohet një pushim regjenerues, në funksion të verës. Kështu për të zgjedhur destinacionet duhura nëse edhe ju

12 destinacionet që duhen vizituar në Maj!

May 5, 2018 0

Vera  në thelb po  troket , kështu që  duhet të vendosni për përzgjedhjen  tuaj. Dritare.net ju sjell  12 vendet  në katër kontinente për pushimet më të mira në muajin maj./M.S-Dritare.net 12.Mykonos, Greqi 11. Sofia, Bullgari

Urat më të rrezikshme  në botë!

May 5, 2018 0

Shpesh ka qenë shumë e lehtë për të arritur nga një vend në tjetrin. Sidoqoftë, urat  përdoren ende në vende që nuk janë zhvilluar në botë ose ku nuk mund të kenë zgjidhje të tjera.

Fotot/ Nga Këlcyra në Drilon, udhëtim në maj

May 5, 2018 0

Foto/ Video- Kostandin Poga Shqipëria ka një natyrë të mrekullueshme me vende të shkelura dhe të pashkelura. Këtë fundjavë dritare.net ka zgjedhur t’ju ftojë në një udhëtim nga  gryka e Këlcyrës në Përmet e deri

Do të udhëtosh këtë fundjave? Kemi ne një ide

May 2, 2018 0

Të udhëtosh me traget për në Bari, do të thotë të udhëtosh me “Ventouris Ferries”. Traget dhe “Ventouris” është pothuaj e njëjta gjë. Madje ca më shumë, udhëtimi në suitën e Rigels lll, i ngjan

Njihuni me 15 plazhet më të mirë për 2018!

May 1, 2018 0

Për një numër të madh njerëzish, vetëm ideja për një festë është e paimagjinueshme pa mundësinë për t’u çlodhur në plazh. Pra, të marrë disa minuta për të lëvizur nëpër zgjedhjen tonë të plazheve të

Vagabondi që promovon Shqipërinë!

May 1, 2018 0

Nga Elira Kadriu Nga korriku i 2016-s, deri në këto momente, gazetari danez, Palle Bo ia ka dedikuar kohën e tij vetëm udhëtimeve, për të realizuar reportazhe radiofonike nga 63 vende të ndryshme. Ndalesa e

1 2 3 4 22