Durrës, të gjithë në plazh

Prill 22, 2018 0

Sot zgjodha ta kaloj fundjavën në Durrës, larg zhurmës e rrëmujës së Tiranës. Por Durrësi, në një të dielë si kjo është dy herë më i zhurmshëm. Sa nis e merr rrugën e Plazhit nga

5 ishujt më të bukur të Greqisë!

Prill 20, 2018 0

Greqia është një vend shum I kërkuar nga turistët dhe me ishjut që ka e ka cuar shumë përpara turizmin e saj. Dritare.net ju sjell 5 ishujt më të bukur të këtij vendi. Lefkas Lefkas

7 parqet më të bukura të botës!

Prill 19, 2018 0

Parqet janë një mundësi e madhe për ata që duan të ikin nga jeta e zhurmshme dhe stresuese e qytetit. Por nëse doni ta bashkoni këtë natyrë me aktivitetin tuaj të ditës dhe në të

Media zvicerane reportazh për Shqipërinë e bukur

Prill 16, 2018 0

“Gjiri i Vlorës në jug të Shqipërisë, vetëm disa kilometra nga Greqia, aty arkeologët kanë lënë që të takohen. Atje ku gurët që rrihen nga dielli ruajnë me xhelozi sekretin e tyre të varrosur”, përshkruhet

Fotot/ Vlora, qyteti që nuk njihet më

Prill 14, 2018 0

Vlorën nuk do ta njohësh më këtë verë. Qyteti është i gjithë në ndërtim e sipër. Çdo gjë po ndryshon përditë. Qyteti i ngjan një kantieri gjigant që këtë verë do ketë marrë formë. Lungomare

Restoranti rozë në Londër

Prill 12, 2018 0

I gjithi në rozë dhe një bukuri e marramendshme. Një restorant që ndodhet që nga viti 1970 dhe është në zonën më luks në Londër. Ai është shumë I famshëm dhe është një nga vendet

Qytetet më të gjelbërta të botës

Prill 10, 2018 0

Teksa zhvillohet teknologjia, vendet dhe qytetet zhvillohen dhe ndryshojnë në të njëjtën ritëm. Sot, me zhvillimin e teknologjisë, zonat e gjelbra po zhduken dhe kudo janë të mbuluara me ndërtesa. Por ka disa qytete anembanë

Verë shqiptare, etiketë shqip!

Prill 10, 2018 0

Nga Marjeta Istrefi, enologe Keni lexuar ndonjëherë anën vizuale të një shisheje vere? Kjo është kantina e parë që e sjell një pjesë të mirë të territorit shqiptar në etiketë. Jemi mësuar të shikojmë në

Birmania, një udhëtim në histori…

Prill 9, 2018 0

Nga Blendi Fevziu Xhungla e famshme birmaneze nuk dallohet nën errësirën që rrethon avionin e madh të “Thai Airways”, ndërsa dritat e para të Rangon – it, janë shenja e vetme që po afrohemi në

1 2 3 20