Një shqiptare në pritje të Nobelit

April 17, 2016 0

Edhe pse shpeshherë gjatë punës i është dashur të haset në pengesa, për të momenti më i bukur ka qenë kur nisi të merrej me problemin e origjinës së Universit. Teoria për të cilën ka

Elda Laro, një dirigjente në Berlin

April 17, 2016 0

Edhe sikur skenografia e operës “I Capuleti e i Montecchi” të ishte e mirë, edhe sikur regjia të kishte arritur të përcillte dinamikat e një dashurie të mallkuar, të pranishmit në sallë nuk do t’i

Kujdes! Ja çfarë ju ndodh kur ndërprisni palestrën!

April 3, 2016 0

Çfarë ndodh nëse ndërpret stërvitjen? Shpesh dembelizmi fiton mbi objektivat që i kemi vënë vetes për të bërë aktivitet fizik. Dikush shkon në palestër dhe e ndërpret në mes, dikush gjen gjithmonë një sebep për

EKSKLUZIVE/ RENATO COOKING/ DREKË ME VJEHRRËN

February 28, 2016 1

Shef Renato ndan sot me dritare.net një recetë për drekë me vjehrrën. Çfarë të bëni për ta çuditur nënën e burrit tuaj dhe burrin tuaj njëkohësisht. Përshëndetje edhe sot nga unë! Mezi e presim këtë

1 72 73 74 75