Tirana e 10 mijë qenve

January 16, 2016 0

07 Dhjetor 2015   -Albanian Stories Është një ushtri qensh endacakë në Tiranë, pothuaj 10 mijë, që po i ndryshojnë fytyrën kryeqytetit, duke e shndërruar në kryeqytetin e qenve.   I ndesh afër çdo kazani

Vila Destil

January 16, 2016 0

30 Nëntor, 2015   Albanian Stories Ajo ishte një vilë në shitje, me 12 bashkëpronarë, derisa e pa njëri nga ata të katërt.  Sonila, Edjoni, Renisi dhe Qëndrimi, kishin mbaruar bashkë Universitetin Polis, për arkitekturë.

Bukë dhe kafe “SHQIP”

January 16, 2016 0

23 Nëntor 2015   -Albanian Stories Nga Rudina Xhunga   Te “Someg”, marr bukën përditë, te “Mulliri”, kafen. Dhe, besoj, jo vetëm unë, përderisa në çdo cep strategjik Tirane, i  gjen tashmë si ‘Someg’ dhe

Xhunga: Houellebecq ma tha këtë që ndodhi në Paris

January 16, 2016 0

16 Nëntor 2015   Gazetarja Rudina Xhunga thotë se ngjarjen e rëndë të masakrës në Paris, shkrimtari Houellebecq ia kishte paralajmëruar në maj të këtij viti, kur ajo e intervistoi. Houellebecq i kishte thënë se

Liza me kaçurrela

January 16, 2016 0

09 Nëntor 2015   -Albanian Stories Nga Rudina Xhunga   Liza erdhi tek unë me një tufë shkrimesh për t’ia lexuar. I kishte dërguar më parë te Muç Nano.   Nuk e pyeta çfarë i

Gjenerata call center

January 16, 2016 0

02 Nëntor 2015   -Albanian Stories     Ajo shkon përditë te “Bar Piazza”, afër punës sime. Në mëngjes, aty kafeja është 50 lekë. Në orën 13, bëhen bashkë gjithë vajzat, për të ngrënë drekën

Ermira nga Shkupi

January 16, 2016 0

26 Tetor 2015   -Albanian Stories Nga Rudina Xhunga   Partia e Ali Ahmetit, më kujton një natë me plumbave në Tetovë, kur s’kuptohej kush qëllonte kë, dhe ne gazetarët e gdhimë në hollin e

Eliasi nga Berati

January 16, 2016 0

19 Tetor 2015   -Albanian Stories   Nga Rudina Xhunga   Kristi ishte 5 vjeç, kur u fiksua pas kapeles se policit të babait. Profesioni i nënës,  mësuese fizkuture, nuk e tërhiqte. Të katërt bashkë

Davimar Coffee

January 16, 2016 0

12 Tetor Nga Rudina Xhunga -Albanian stories   Ata kanë një bar të vogël, gjithë ngjyra dhe zogj, lepuj e lëngje të shtrydhura, lule dhe jastëkë, në lagjen time. Janë katër, Juli, Kujtimi dhe të

1 3 4 5