Jeni në rrezik, nëse punoni në këto 6 profesione!

March 3, 2016 0

Puna përcakton ritmin e ditës së shumicës së njerëzve, dikton rregullat dhe oraret për të ndjekur rrjedhimisht edhe zakonet e të ngrënit. Zakone të cilat jo gjithmonë janë të shëndetshme dhe çojnë në sëmundjet e

Kujdes fëmijët! Ja si mund të humbasin dëgjimin!

March 3, 2016 0

Krahas faktorëve gjenetikë, zhurmat e forta, infeksionet e veshit, sëmundjet infektive të meningitit, fruthit, shytave, përdorimi i antibiotikëve, bllokimi i kanalit të veshit me dyllë, si dhe dëmtimet traumatike të kokës dhe veshit bëhen shkak

Virusi Zika shkakton paralizë të përkohshme

March 1, 2016 0

Fakte të rëndësishme po zbulohen për visrusin Zika. Një studim francez ka vërtetuar një lidhje mes virusit Zika dhe një sindrome të njohur Guillain-Barré . Kjo sindromë bën që sistemi imunitar i trupit të sulmojë

Lëngu me tre përbërës që heq dhjamin nga stomaku

February 29, 2016 0

Nëse doni që përfundimisht të humbni në peshë dhe të hiqni shtresat dhjamore, tani e keni një mundësi të tillë. Provoni një lëng të thjeshtë e të shëndetshëm me tre përbërës. Mjafton të merrni një

Kujdes, tani është shkencor rreziku i saj

February 24, 2016 0

Një vendim historik kundër Johnson & Johnson i akuzuar për mos paralajmërimin e klientëve të saj për rreziqet e pudrës. Në Misuri Jackie Fox, i biri i Marvin Salter, gruas së vdekur në vitin 2015

Qëndrimi ulur, ju tkurr trurin

February 16, 2016 0

Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur në kolltuk duke parë televizor, në vend të ushtrimeve fizike mund të shkaktojë tkurrjen e trurit tek të moshuarit. Studjuesit e Shkollës Mjekësore të Universitetit të Bostonit zbuluan

Efekti i çokollatës te gratë shtatzëna

February 5, 2016 0

Çokollata mund të sigurojë një shtatzëni me përfitime shëndetësore për çdo grua, pasi ajo ndikon në rritjen e fetusit. Kjo bëhet e ditur nga një studim i publikuar nga gazeta britanike, Daily Mail. Aty thuhet

Si të mbani pastër gojën

February 4, 2016 0

Higjena e varfër orale nuk është vetëm një shqetësim për ata që ju rrethojnë, por edhe për vetë shëndetin tuaj. Përveç erës së keqe të gojës, mungesa e higjenës sjell edhe dëmtim të dhëmbëve e

Të mirat që vijë nga pirja e ujit me mjaltë

January 29, 2016 0

Mjalti është një produkt që përfitohet nga bleta. Shija, cilësia dhe aroma e tij ndtyshon në varësi të ushqimit që ajo konsumon, pra nektarit të luleve dhe bimëve të tjera. Për të dhe vetitë shëruese

Si të mbash larg diabetin

January 22, 2016 0

Ditët e sotme të gjithë jemi bërë më pak aktivë. Rrimë ulur në punë, në makinë dhe në shtëpi, duke lëvizur vetëm për tu zhvendosur nga një karrige në tjetrën. Shumë prej nesh shpenzojmë më

8 punët më stresuese që nuk do të donit t’i bënit

January 21, 2016 0

Të jetosh në këtë kohë nuk është vetëm e bukur e me mundësi të shumta zgjedhjesh. Është edhe stresuese, ku ndikojnë mënyra e jetesës, mënyra e të ushqyerit, puna që bëjmë. Punët kërkojnë përgjegjshmëri dhe

1 92 93 94 95