Vajza, doni të ngelni shtatzënë? Pini këtë çaj!

June 16, 2016 0

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më seriozet, janë shumë të zakonshme te vajzat e reja dhe te gratë. Zakonisht, këto probleme shëndetësore vijnë si rezultat i

Studimi/ Pijet e nxehta shkaktojnë kancer të ezofagut

June 15, 2016 0

Organizata Botërore e Shëndetësisë për kërkime mbi kancerin, është shprehur se konsumimi i pijeve shumë të nxehta mund të shkaktojnë kancer të egzofagut. Më specifikisht, kur konsumojmë një pije të nxehtë mbi 65 gradë celsius,

Paketa e re që do ju bëjë të lini duhanin

June 13, 2016 0

Paketimi që do të sjellë një ndërgjegjësim ndaj konsumimit të duhanit, është në planin e Mbretërisë së Bashkuar, Irlandës dhe Francës. Sipas informacioneve, Pantone 448 C, është e njohur gjithashtu si hilja që me shumë

Hani këto ushqime për të forcuar zemren

June 10, 2016 0

Sëmundjet e zemrës janë një nga shkaktarët kryesore të vdekjeve në botë. Ushqimet e shëndetshme ulin riskun e prekjes nga to. ” Health Backon” ka publikuar një listë të ushqimeve që mbrojnë zemrën dhe na

Si të evitoni kilet e tepërta gjatë verës

June 9, 2016 0

Ushtrimet fizike janë të domosdoshme Është e lehtë të hani aq shpesh sa mundeni dhe të hiqni dorë nga aktivitetet fizike, mirëpo ky është gabimi juaj më i madh. Po, është pak e mërzitshme të

Receta/ Si të zhdukni kolesterolin dhe dhjamin

June 6, 2016 0

Doni të zvogëloni nivelin e kolesterolit dhe të digjni djegien e dhjamit brenda një kohe shumë të shkurtër? Duhet të provoni këtë recetë dhe rezultatet do vinë vetë. Përbërësit e kësaj pije janë shumë të

Ja si të hiqni dhjamin e barkut me lëng limoni!

June 4, 2016 0

A e dinit se vitamina C, që gjendet tek lëngu i limonit, është aleatja ideale e lëkurës suaj? Nxit prodhimin e kolagjenit dhe parandalon shfaqjen e rrudhave. Dietologët e rekomandojnë si një pije që përveçse

Ja pasojat që sjell gjumi i ditës !

June 4, 2016 0

Një studim i ri ka zbuluar se personat që flenë gjatë ditës kanë më shumë mundësi të vuajnë nga tensioni i lartë e gjakut. Hulumtuesit nga klinika Mayo në Rochester, kanë zbuluar se ata që flenë gjatë

1 90 91 92 93 94 98