Studimi/ Zbulohet çfarë shkakton migrenën

July 16, 2016 0

Një studim i ri ka zbuluar se migrena shkaktohet kryesisht nga probleme që lidhen me furnizimin e sistemit trupor me gjak. Të dhënat janë tepër të rëndësishme, pasi mund të ndihmojnë në krijimin e trajtimeve

Ja si ta përdorni me kujdes kondicionerin!

July 15, 2016 0

Mjekët apelojnë që qytetarët të përdorin kondicionerët në mënyrë që të ruajnë shëndetin, duke theksuar, para së gjithash, që dallimet midis temperaturave të jashtme dhe të brendshme të ajrit në lokale nuk duhet të jetë

Thonjtë me xhel dëmtojnë shëndetin

July 13, 2016 0

Xheli te thonjtë ka efekte të dëmshme shëndetsore. Shumica e njerëzve nuk ndalen për të menduar se çfarë mund t’i shkaktojnë trupit tuaj thonjtë me xhel, duke iu dukur kjo një gjë e parëndësishme. Studimet e fundit kanë zbuluar

Foto/ Vera Grabocka: Ja sekreti im!

July 13, 2016 0

Më në fund, Vera Grabocka, zbuloi sekretin e qenies së saj pa moshë. Askush nuk e di moshën e saj, sepse Vera duket kaq e re edhe pse është nëna e një vajze të madhe dhe gjyshja

Video/ Pija me bamje që kuron diabetin dhe kolesterolin

July 12, 2016 0

Në këtë artikull do t’ua prezantojmë bimën më të mahnitshme me origjinë afrikane, e që ndryshe njihet edhe si “gishti i damës.” Perimja Bamje kultivohet përgjatë regjioneve tropikale dhe me temperatura të nxehta. Ajo ka

Ja cila pije na shkatërron veshët!

July 12, 2016 0

Sipas një studimi kanadez, konsumi i përditshëm i kafeinës bllokon rekuperimin e veshëve nga dëmtimi i përkohshëm që mund të kenë pësuar pas një nate të kaluar duke dëgjuar muzikë me volum të lartë. Veshët

Ja si mund të parandalohet kanceri!

July 12, 2016 0

Kanceri mund të parandalohet me ndryshim në stilin e jetës, thonë shkencëtarët nga Universiteti i Harvardit. Ata  kanë zbuluar se mos pirja e duhanit, konsumimi i alkoolit në sasi modeste, pesha normale dhe ushtrimet fizike

Si të ndaloni djersitjen e tepërt!

July 12, 2016 0

Shikoni çfarë duhet të ndryshoni në mënyrë që gjithmonë të mbani erë të freskët dhe të këndshme. I shtrirë në stol,  ndjeni se muskujt ju digjen flakë dhe pika djerse që rrëshqasin nëpër gjymtyrët tuaja

Si të largoni erën e keqe të gojës!

July 12, 2016 0

Të gjithë e dimë se sa e bezdisshme dhe e sikletshme është era e keqe e gojës. Përpjekjet e vazhdueshme me çamçakëz, mente apo duke larë dhëmbët pafund, janë disa mënyra që njerëzit përpiqen të

1 83 84 85 86 87 95