Ja si të shpëtoni nga barku i fryrë!

July 25, 2018 0

Të gjithë ne e kemi pasur atë ndjesinë se barku ose stomaku ynë kohët e fundit është fryrë më shumë seç duhet. Por çfarë e shkakton stomakun e fryrë dhe për pasojë edhe barkun? Ndodh

Çfarë ndodh me trupin kur rrini ulur gjatë në punë?

July 25, 2018 0

A mendoni për shëndetin tuaj kur jeni në punë? Shëndeti ndikohet edhe nga aktiviteti juaj gjatë ditës.  Varet sesa gjatë rrini ulur në karrige gjatë ditës në punë, sepse punët kur qëndron ulur krijojnë probleme

Si të lehtësoni dhimbjet nga djegia e diellit!

July 24, 2018 0

Tani është verë, dhe shumë nga ju vrapojnë plazheve, për t’u relaksuar dhe për të marrë rreze.  Dielli i nxehtë zakonisht, i lë të gjithë njerëzit të vuajnë, pasi janë djegur shumë. Megjithëse për të

Ju s’e dini, por këto 15 ushqime shkaktojnë kancer

July 24, 2018 0

Ju nuk e dini dhe mendoni që ushqimet që hani çdo ditë nuk mund të shkaktojnë kancer, megjithatë ekziston një lidhje mes ushqimit dhe kësaj sëmundje vdekjeprurëse. Ndërsa kanceri është bërë plagë e shoqërisë moderne,

10 mënyra, si të humbisni 5 kile në një javë!

July 23, 2018 0

Nëse doni të humbisni 5 kile në një javë, ju duhet patjetër të ndiqni këshillat që dritare.net sjell për ju. Pini shumë ujë Një pijë, kokteil, lëng frutash, ose vetëm një birrë përmban rreth 100

Ilaçe për sëmundjet e rralla ka, por kushtojnë shumë

July 21, 2018 0

  Në botë ekzistojnë rreth 7000 sëmundje të rralla që janë quajtur ndryshe “jetimë”. Sipas disa studimeve nuk ka pothuaj asnjë sëmundje që të mos ketë një ilaç, por fatkeqësisht ato kushtojnë shumë, dhe industria

Ja çfarë ndodh me ju, nëse hani boronica çdo javë!

July 20, 2018 0

Boronica është një frut, e cila ka shumë përfitime të rëndësishme për shëndetin. Kur ju pyesin ju, çfarë frutash të shëndetshme hani, ju do të thoni, mollë, portokall, banane etj. Por kurrë  nuk thoni boronica,

1 2 3 4 5 98